CHP'nin cumhurbaşkanı adayı kim?

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı kim?

Abdulkadir Selvi, CHP'deki kavgaların perde arkasında 2023 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin olduğunu yazdı. Selvi'ye göre CHP'nin adayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı kim?

Hürriyet gazetesi yazarlarından Abdulkadir Selvi, "İmamoğlu'nun cumhurbaşkanlığı hesabı" başlıklı bir köşe yazısı kaleme aldı. CHP'nin adayının kim olacağı yönündeki tartışmaların 31 Mart gecesi son bulduğunu ifade eden Selvi, "23 Haziran’da tekrarlanan İstanbul seçimleriyle bu karar netleşmiş oldu. Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul seçimlerini kazanmasıyla birlikte aranan isim bulunmuş oldu." dedi. 

Kılıçdaroğlu'nun ise cumhurbaşkanlığı kavgalarının erken başlamaması için 24 kasım günü “Cumhurbaşkanlığı tartışmasının başlamasını asla doğru bulmuyorum. Bugünden cumhurbaşkanlığını tartışmak doğru değil” dediğini hatırlatan Selvi, İmamoğlu hakkındaki izlenimlerini  şöyle aktardı:

"İmamoğlu da seçildiği günden bu yana İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile kendini sınırlamıyor. Sadece İstanbul’u yönetmeye talip birisi gibi hareket etmiyor. Her adımında hedefinin cumhurbaşkanlığı olduğunu ortaya koyuyor. Zaten şu ana kadar kendisiyle yapılan röportajlarda bu yöndeki sorulara “Aday değilim” diye karşılık vermedi."

"2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tasfiye etmeyi amaçlayanlar, rotayı Abdullah Gül’den Ekrem İmamoğlu’na çevirmiş gözüküyorlar. Ama bu Gül’ün vazgeçtiği anlamına gelmez. Ekrem İmamoğlu hem seküler, hem Yasin-i Şerif okuyup muhafazakâr mahallelerden oy alabilen bir aday. Ancak karşısında da şimdiye kadar girdiği tüm seçimleri kazanan Recep Tayyip Erdoğan var."
 

DİĞER HABERLER

5 İlin Valisi değişti!
5 İlin Valisi değişti!
10 Temmuz 2024 Çarşamba
Ankara
Ankara'da Neler oluyor?
14 Mayıs 2024 Salı
HAMAS Ateşkes
HAMAS Ateşkes'i kabul etti!
6 Mayıs 2024 Pazartesi