Türk Parlamenteri Mekke'de Gözaltına Aldılar

Türk Parlamenteri Mekke'de Gözaltına Aldılar

Ak Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Filistin Dostluk Grubu Başkanı Hasan Turan hiç olmadık bir gerçekle yüzleşti. Hac farizasını yerine getirmek için Suud'i Arabistan'a giden Parlamenterimiz, Filistin Poşusunu boynuna sarınca yaşamadığı eziyet kalmadı. Uyarılar aldı, poşusunu  çıkartmadı. Bunun üzerine pasaportuna el konulup gözaltına alındı.


Türk Parlamenteri Mekke'de Gözaltına Aldılar

Hasan Turan'ın kabus dakikalarını bitirmek için Türk Dış İşleri yetkilileri, Büyükelçilik yoğun bir diplomasi trafiği yürüttü. Sonunda gözaltından çıkartılan Hasan Turan'dan da Türkiye'den de kimse özür dilemedi.

Bilmiyorduk, öğrendik.
Suud yönetimi Hac farizasının yerine getirildiği mekanda Filistin ve Gazze meselesinin konuşulmasını, emoji ve semboller kullanılmasını dahası ABD ve İsrail aleyhine konuşulmasını yasaklamış durumda. 
Kurallara uymayan Milletvekili dahi olsa gözaltına alınıyor ve cezalandırılıyor.
Dünya'nın bir çok ülkesinde artık Gazze meselesinde tavır alındığı halde müslüman bir ülke görünen Suudi Arabistan yönetiminin bu tavrı şaşırttı. 

Gazeteci yazar Kemal Öztürk'ün de x hesabından duyurduğu hadiseye ilaveten bu yıl Mekke ve Medine'de Suud Yönetiminin Gazze konusundaki açık ve net tavrı şu şekilde özetlenebilir;
Hacc’da Filistin meselesi 👉Suud, Filistin konusunda akla zarar despotik uygulamalar yaptı. 👉Filistin bayrağı, atkısı ya da sembolü gördüğü anda müdahale etti. 👉Direnenleri göz altına aldı. 👉Hacc boyunca Filistin bayrağı ya da sembolü taşıyan onlarca Hacı gözaltına alındı. 👉Hacc’da İsrail, ABD aleyhine konuşma yapmamaları ve Gazze konusunu dile getirmemeleri için kafile başkanları uyarıldı. 👉Suud Rejimi Hamas’ı düşman gibi gördüğünden Filistinin yönetiminde hiçbir şekilde olmamasını istiyor. Tüm kıblelerimiz işgal altında !
 

Etiketler:
hasan turan, suud,

DİĞER HABERLER

Unutursak Tekrarlanır
Unutursak Tekrarlanır
16 Temmuz 2024 Salı
Dücane Nereye Koşuyor?
Dücane Nereye Koşuyor?
20 Haziran 2024 Perşembe
"Sınıf Atlayan" Abilere Uyarılar!
"Sınıf Atlayan" Abilere Uyarılar!
19 Haziran 2024 Çarşamba
Türkiye
Türkiye'ye Zafer Yaşattılar!
19 Haziran 2024 Çarşamba
Kılıçdaroğlu
Kılıçdaroğlu'nu İhmal etmedi!
15 Haziran 2024 Cumartesi
Mardin Valisi Olaya EL KOYDU!
Mardin Valisi Olaya EL KOYDU!
10 Haziran 2024 Pazartesi