Sinan Ateş'in eşinden "tehdit ediliyorum" açıklaması!

Sinan Ateş'in eşinden "tehdit ediliyorum" açıklaması!

Rahmetli Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, geçtiğimiz iki hafta boyunca başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere, MHP Lideri Bahçeli dışında neredeyse tüm siyasi liderler tarafından kabul edilerek eşinin cinayetinin faillerinin bulunması için yoğun bir süreç yürüttü.

Ayşe Ateş ,dün akşam sosyal medya hesabından adeta "imdat" çağrısı yaparak bir metin paylaştı. Hem Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hemde İçişleri ve Adalet Bakanına seslenen Ateş, "açıkça tehdit ediliyoruz. Eşimi öldüren ve öldürme talimatını verenleri isim isim bilen şahıs beni de tehdit ediyor. Devlet bana koruma verdi ama, bu şahısların böyle bir korkusu yok. Bu şahıslar neden sorgulanmıyor" diyerek feryat etti.

Ayşe Ateş'in feryat cümleleri sosyal medyada da yankı buldu. İşte x hesabına akşamdan itibaren sabitlenen o çağrı metni;


Yeter artık, yeter!
Sayın Adalet Bakanı’m Yılmaz Tunç
, Sayın İçişleri Bakanı’m Ali Yerlikaya
!
Önceki günlerde, eşim Sinan Ateş için işlettikleri süreci benim için de işletiyorlar, diyerek Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’a bir çağrıda bulunmuştum. Bu çağrımın ardından devletimiz bana iki yakın silahlı koruma verdi. Beni ve kızlarımı kabul ettiği sırada Sayın Cumhurbaşkanı’mıza, her ne kadar koruma polisi verilmiş olsa da bu şahısların devletin polisine namlu doğrultmayacaklarından emin olmadığımı, korktuğumu ifade ettim.
Sayın Bakanlarım dikkatinize sunuyorum:
Burak Bekiroğlu
isimli şahıs, kamuoyuna, Ankara’nın göbeğinde güpegündüz işlenen bu menfur cinayetin emrini kimlerin verdiğini isim isim sayıyor. Beni hedef göstererek tehdit içerikli açıklamalarda bulunuyor. Benim ve eşim Sinan Ateş'in FETÖ’cü olduğu iftirasını atıyor. Eşim Sinan Ateş’in daha önce cinayete azmettirdiği iftirasına ilişkin imalarda bulunuyor. Neden bu paylaşımları ihbar kabul edilip ifadeye çağrılmıyor, neden elindeki bilgi ve belgeler istenmiyor, tanık statüsünde dinlenmiyor?
Sayın Cumhurbaşkanı’mıza da ifade ettiğim gibi: "Biz bu devlete hizmet etmiş iki namuslu, şerefli, vatansever devlet memuruyuz. Bizim alnımız ak, yüzümü pak. Devletimize sadakatimiz sonsuz ve sorgusuz. Gerekli görülüyorsa hem katledilen eşim Sinan Ateş hakkında hem de benim hakkımda güvenlik soruşturması yapılsın. Gerçekler ortaya çıksın."
Sayın Bakanlarım tekrar tekrar dikkatinize sunuyorum:
İki buçuk yıl evvel bu süreci, katledilen eşim Sinan Ateş için de başlattılar: FETÖ’cü iftiralarıyla itibarsızlaştırma, sosyal medyadan açık tehdit ve ardından sokak ortasında, güpegündüz suikast!
Sayın Bakanlarım,
Geleni görmüyor musunuz? Bunlar ne güvenlik güçlerinden ne de adaletten korkuyor. Yazdıklarını ihbar kabul edin. Çağırın, dinleyin, iddialarının ispatını isteyin. Eğer elinde benimle, Sinan’la, bu suikastla alakalı ortaya attığı iddialara ilişkin en ufak bir kanıt varsa ortaya koysun. Yoksa da hukuken gereği neyse o yapılsın.
İmalı paylaşımlardan, hakaretlerden, iftiralardan yorulduk, tükendik!
Her an öldürülme tedirginliğiyle yaşamaktan bıktık!
Artık bunlara “Dur!” deyin.
Size yalvarıyorum:
Bu ülkede ikinci bir “Kırmızı Pazartesi” yaşanmasına izin vermeyin.
Çocuklarımı yetim bırakmayın.

Sinan Ateş'in eşinden "tehdit ediliyorum" açıklaması!

DİĞER HABERLER

Unutursak Tekrarlanır
Unutursak Tekrarlanır
16 Temmuz 2024 Salı
Dücane Nereye Koşuyor?
Dücane Nereye Koşuyor?
20 Haziran 2024 Perşembe
"Sınıf Atlayan" Abilere Uyarılar!
"Sınıf Atlayan" Abilere Uyarılar!
19 Haziran 2024 Çarşamba
Türkiye
Türkiye'ye Zafer Yaşattılar!
19 Haziran 2024 Çarşamba
Kılıçdaroğlu
Kılıçdaroğlu'nu İhmal etmedi!
15 Haziran 2024 Cumartesi
Mardin Valisi Olaya EL KOYDU!
Mardin Valisi Olaya EL KOYDU!
10 Haziran 2024 Pazartesi