İslam'a hakaret Eden Yuotubır Neden Kemalizm ürünüdür?

İslam'a hakaret Eden Yuotubır Neden Kemalizm ürünüdür?

Ortatv.com Analisti Servet Hocaoğulları Canlı yayın Paylaşımında Hazreti Peygambere ve İslam'a hakaret eden Diamond adlı youtubır Genç'in neden Kemalizm'in ürünü olduğunu anlattı;

İşte O Analiz;

İslam Düşmanı Firariler Neden CHP'yi Göreve Çağırır?

Türkiye'de İslam düşmanlığı için ısrarla iki kollu bir saldırı tekniği her zaman kullanılır: Bilimsellik adı altında Ateizim ve Agnustisizm maskesi kullanılır ve mutlaka ama mutlaka yanına Atatürk istismarcılığı eklenir. Zor durumda kalınınca da CHP göreve çağrılır. Aslında bu stratejiyi kullanan ve ekranlarda boy gösteren akademisyen ünvanlı tipler de çoğaldı; açıktan ve küfürle İslam düşmanlığı yapmadıkları için "Popüler Provokatörler" olarak rağbet de görüyorlar.

Bir de youtuber olarak şovmen ve çakma tipler var ki; bu aralar sosyal medya şehveti sebebiyle göz önündeler. Örneğin son örnek: Diamond Tema

Oysa sosyal medyada çok ağır küfürlerle İslam düşmanlığı yapan sosyal medya şaklabanları var; Fakat bu sefer bu çocuk medya malzemesi oldu. Bu çakma agnustik, youtuber şovmeni de uzun süredir sürdürdüğü İslam düşmanlığını Erdoğan karşıtlığı üzere konuşlandırıp " Ben Şeriat isteyene karşı mücadele veriyorum; ülkemi savunuyorum; Muhalefet beni desteklesin yoksa sıra onlara gelecek!..." diye tipik provakatif salvolar yaparak Arnavutluk'a gitmiş...

Aslında bu ilk örnek değil; son da olmayacak. Fakat bu vesileyle kendini tekrar eden İslam düşmanlığının ülkemizdeki örgütlenme biçimini ve kodlarını hatırlamakta fayda var. Dikkatimizi sosyal medyada şöhret şehvetiyle ve İslam konusunda da zaten cahil ve niyeti belli tipler yerine; Türkiye'de var olan "Cumhuriyet ideolojisi özü itibariyle Ateist bir rejimdir!..." stratejisini örgütleyen ve uygulayan adreslere dikkat kesilelim.

Örneğin; Firari Can Dündar da bunlardan en tipik ve popüler olanı. Cumhuriyet ideolojisinin ve Atatürk Devrimlerinin özünün bir ateizm devrimi olduğu tezini Üniversite Üniversite gezip anlatmış ve her fırsatta tıpkı Diamond gibi mücadelesinin Cumhuriyeti yaşatmak olduğunu ileri sürüp CHP'yi göreve çağırıp duruyordu.

Bir de ekran ekran gezip aynı tezi Felsefe tarihi üzerinden veya Evrim üzerinden yapan akademisyenler de aynı stratejiyi uyguluyorlar: İslam düşmanlığı. Neden?

Örneğin, "Tanrının varlığı da yokluğu da ispatlanamaz ve Tanrı bilinemez" felsefesini ( Agnustisizm) benimseyen olabilir. Fakat Türkiye'de Agnustik olduğunu ileri sürenlerin ısrarla İslam düşmanlığı, Müslümanları aşağılama, İslam'ı çarpıtma üzerine ısrarlı bir propaganda yürüttüklerini görüyoruz. Bu tiplerin mutlaka ama mutlaka beraberinde Atatürk istismarcılığını da elden bırakmadıklarını gözlemliyoruz. Ve eninde sonunda çağrıyı Erdoğan iktidarını devirmeye ve CHP'yi göreve davete tanık oluyoruz. Aynı propaganda sürecini Evrim üzerinden, ateizm üzerinden yapanlara rastlıyoruz. Bir de "Bilimci" edasıyla aynı stratejiyi yürütenler var. Hatta biri Zübeyde hanımın heykeli karşısında karikatürlük tören yapmıştı.

CHP'nin işi gerçekten zor. Çünkü İslam düşmanlığını "Bilimsellik" ve "Atatürkçülük" maskesi kullanarak yapanların hepsi Cumhuriyet tarihi boyunca CHP'yi göreve davet ediyor; kendilerini CHP dışındaki iktidarlarla mücadeleye adadığını betimliyordu. CHP de açıktan bunları hedef gösterse bir türlü; yanına alsa iki türlü!...

Bizim bir şey daha dikkatimizi çekiyor. Agnustisizm, Ateizm, Evrimcilik dili üzerinden kendi inanışını ve yaşam tarzını ortaya koymak yerine; kendini tutamayıp işi İslam düşmanlığına vardıranlar, aynı düşmanlığı aynı netlikte Hristiyanlık ve Yahudilik için yapmıyorlar. Onları İsrail veya Batı ülkelerine açıktan aşağılayıcı bir propaganda içinde bulamıyoruz. Neden?

Çünkü çoğu İslam düşmanlığı üzerinden CV dolduran ve birey olarak psikolojik/patolojik halleri olan tipler. Bu arada çoğu gerçekten İslam cahili. Zavallılar İslami ilimlerin metodolojilerinden bi haberler. Fakat şu soru orta yerde duruyor: Ateizm, Agnustisizm, Evrim veya başka bir bilim alanı veya felsefi tercih neden çoğunlukla İslam düşmanlığı, Müslüman toplumu aşağılama propagandasında ısrarlı ve eş zamanlı Atatürkçülük istismarcılığını elden bırakmıyor ve inadına CHP'yi kendilerine politik kuluçka görüyorlar?

Bizce bu bir kendini tekrar eden "Kemalizm içi mesele" olarak karşımıza çıkıyor. Yani bu tipler ve süreçler Müslüman toplumların genç kuşaklar içinden çıkan bir iç meselesi değil; aksine bir Kemalizm tarihinde yaşanan "mükerrer kriz" konusudur. Bırakalım Kemalistler çözsün!

İslam'a hakaret Eden Yuotubır Neden Kemalizm ürünüdür?

DİĞER HABERLER

Unutursak Tekrarlanır
Unutursak Tekrarlanır
16 Temmuz 2024 Salı
Dücane Nereye Koşuyor?
Dücane Nereye Koşuyor?
20 Haziran 2024 Perşembe
"Sınıf Atlayan" Abilere Uyarılar!
"Sınıf Atlayan" Abilere Uyarılar!
19 Haziran 2024 Çarşamba
Türkiye
Türkiye'ye Zafer Yaşattılar!
19 Haziran 2024 Çarşamba
Kılıçdaroğlu
Kılıçdaroğlu'nu İhmal etmedi!
15 Haziran 2024 Cumartesi
Mardin Valisi Olaya EL KOYDU!
Mardin Valisi Olaya EL KOYDU!
10 Haziran 2024 Pazartesi