"Hayatımın en zor dakikaları" dedi ve şiddeti paylaştı

"Hayatımın en zor dakikaları" dedi ve şiddeti paylaştı

Rasim Ozan Kütahyalı ile evliliğini sonlandıran Nagehan Alçı, az önce attığı sosyal medya mesajlarıyla herkesi şaşırttı. Alçı, "Hayatımın en zor dakikaları" diye başladığı mesaj serisine, "yıllarca tehdit, şantaj gördüm" diyerek devam etti.
 "Boşansanız da tehdit ve şantaj bitmiyor diyerek içini döken Alçı'nın kardeşini şahit göstermesi de dikkat çekti.

Medya'nın sevilen yüzü Nagehan Alçı, ikizleriyle de ilgi odağı olmuştu. Basının gözü önünde yaşanan bu evlilik ve ayrılık hikayesinde "tehdit ve şantaj"ın yer alması kamuoyunda şaşkınlık yarattı. 
Şimdi gözler Rasim ozan Kütahyalı'da.

İşte Alçı'nın şahsi sosyal medya hesabı x'ten yaptığı paylaşımlar:


1)Hayatımın en büyük pişmanlığı Klavyenin başındaki en zor dakikalarım bunlar. Yıllardır kendime itiraf edemediğim, içimde biriktirdiğim bazı gerçeklerden bahsetme vakti geldi… İnsan bazen hayatla tuhaf mücadele yöntemleri buluyor. Çeşit çeşit savunma mekanizmaları icat ediyor.

2) Başkaları için avaz avaz bağırırken kendi için hep susuyor, içine atıyor. Ben uzun, çok uzun yıllardır tahayyül edemeyeceğiniz boyutlarda psikolojik, fiziksel ve ekonomik bir şiddet sarmalının içinde yaşadım.

3)Evliliğim boyunca maruz kaldığım şiddet ve korkunç boyutlardaki manipülasyonun üzerini çocuklarıma bu hikayeyi miras bırakmayayım,  böyle bir şeyle anılmasınlar, kendi mağduriyetim işimin önüne geçmesin, diyerek örttüm.

4)En büyük pişmanlığım onca zaman yaşadıklarım sanki kendi kusurummuş gibi susmuş olmamdır. Uğradığım şiddetle kendi kendime baş etmeye çalıştım. Yıllarca bunları-kendi şahit oldukları hariç- ailemle dahi paylaşmadım. Bunun yalnızca iki istisnası var...

5) Kardeşim Lalehan Gülle ve avukatım  Gözde Egemen @gozdegemen . İkisi de her şeye şahit… Yıllarca korkudan boşanmaya cesaret edemedim. Korunmak için kapıya polis çağırdığımı, geldiklerinde haberlere konu oluruz çocuklar kötü etkilenir diye vazgeçip geri gönderdiğimi bilirim.

6)Şimdi açıp çekmecelere bakıyorum, Gözde ile hazırladığımız 2019 tarihli boşanma dilekçeleri var…Hiç birini işleme koyamamışım…

7) Nihayet geçen yıl cesaretimi toplayıp sırf bu şiddet ve işkenceden kurtulmak için dava açtım fakat yine tehdit edilerek bana dayatılan boşanma şartlarını kabul ettim. Ancak boşanmakla da şiddetten kurtulamadım sevgili  hemcinslerim…

8)Her gün hakarete ve iftiraya uğramaktan, tehdit edilmekten kurtulamadım. Ama artık susmayacağım. Gerekli hukuki süreçleri başlatıyorum. Hukuka ve adalete güvenim tam. Şayet benimle empati kuran kadınlar varsa, onlara diyorum ki sizi çok iyi anlıyorum ama lütfen susmayın!

9)Sustukça şiddet devam ediyor. Boşansanız da ediyor.

10) Sizi kendi malı, yönetebileceği bir kukla gibi gören, aşağılayarak özgüveninizi ayaklar altına alan, size el kaldıran, yıllarca biriktirdiğiniz emeklerinizi sömüren, çalışmalarınız karşılığı kazandığınız tüm kazancınızı elinizden alan erkeklere karşı sesinizi yükseltin.

11)Yükseltelim… Dur diyelim. Yeter diyelim… Yeter!

"Hayatımın en zor dakikaları" dedi ve şiddeti paylaştı