Futbolu Fener'den, Yerliliği AGD'den

Futbolu Fener'den, Yerliliği AGD'den

Gürcistan karşılaşmasında attığı efsane gol ile Türkiye'nin gönlünde yer edinen Arda, hikayesiyle de dikkat çekiyor. Arttığı gollerin bir tevekkül ürünü olduğunu ifade eden Yıldız Futbolcu Arda'nın Lise yıllarına dair fotoğrafı sosyal medyada paylaşıldı. Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Vakfı'nda yetiştiği görülen Arda'nın "yerli ve milli" düşüncelere ait paylaşımlarının zemininde aldığı bu eğitimin etkisi olduğu görülüyor. Anadolu Gençlik Derneği, özellikle yürüttüğü gençlik faaliyetleriyle "inançlı" bir nesil için mücadele veren, bu coğrafyanın çocuklarının yine bu coğrafyanın kaderinde tarihiyle, milletiyle barışık bir ahlak ve kültür ile yetişmesi için mücadele veren Vakıf, hayırseverlerin desteğiyle hizmetlerini sürdürüyor. 

Arda Güler’in boynunda madalya elinde Kuran-ı Kerim taşıdığı fotoğrafın sırrı ortaya çıktı... Arda Güler 2016 yılında Anadolu Gençlik Derneği tarafından yaz boyunca düzenlenen etkinliklere katıldı. O zaman henüz 10 yaşında olan Arda sadece yeteneği ile değil efendiliği ve disiplini ile dikkat çekti. AGD yetkilisi Salih Çakır:“Arda o zaman da sadece yeteneği ile değil disiplini beyfendiliğiyle, oturuşuyla, kalkışıyla ön plana çıkan, dikkat çeken çocuklarımızdan birisiydi. Ders aralarında, teneffüslerde hemen taştan kaleler yapıp futbol oynarlardı arkadaşlarıyla. Ben de hakemlik yapardım o maçlarda. Arda o zamanda 4-5 çocuğu birden çalımlayıp çok güzel goller atardı"

Geçmişte Milli Gençlik Vakfı adıyla faaliyet yürüten aynı çizgideki vakfın, 28 Şubat'ın baskıcı günlerinde siyaseten kapatıldığı, ancak daha sonra süren mahkemelerle beraat ederek yeniden açıldığını biliyoruz. Milli Gençlik Vakfı'nın bu süreçte kapalı tutulması nedeniyle yerine Anadolu gençlik Vakfı (AGD) kurularak gençliğe dönük hizmetler hiç ara evrilmeden devam ettirilmişti. Arda'nın Lise yıllarına ait fotoğrafıyla yeniden gündeme gelen AGD'ye başarılı çalışmaları ve başarılı gençler yetiştirerek topluma hizmetleri nedeniyle teşekkür ediyoruz.

Yıldız Futbolcumuz Arda'ya da futbol hayatında başarılar diliyoruz.

Futbolu Fener'den, Yerliliği AGD'den

 

Etiketler:
arda, agd, mgv