Temel Karamollaoğlu görevi bırakıyor

Temel Karamollaoğlu görevi bırakıyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu parti genel başkanlığı görevini bırakıyor. Karamollaoğlu, 30 Haziran'da yapılacak kongrede başkan adaylığı için Mahmut Arıkan'ın ön plana çıktığını duyurdu.

Temel Karamollaoğlu görevi bırakıyor

Temel Karamollaoğlu, 30 Haziran Pazar günü yapılacak Saadet Partisi 3'ncü Olağanüstü Kongresi’ne ilişkin basın toplantısı düzenledi. Karamollaoğlu, 'yorgunluk hastalığı' olarak adlandırdığı rahatsızlığı nedeniyle kongre tarihini öne çekmek zorunda kaldıklarını belirterek, "Kongre çalışmalarını yürütürken belli bir noktada, kimler aday olabilir düşüncesiyle zoom üzerinden toplantılar gerçekleştirdik ve 2 bin teşkilat mensubumuz katıldı. Teşkilatlarımızdan bir talepte bulunduk. Herkesten aklından geçen ismi veya isimleri genel merkeze, birkaç saat içerisinde bildirmelerini istedik. 1300'den fazla teşkilat mensubumuz kanaatlerini belirttiler. Tabii oldukça geniş bir tablo ortaya çıktı, yüzlerce isim zikredildi. Bir ismi isteyenler de var, birkaç isme daha fazla itibar edenler de var. İsimleri zikredilen arkadaşlarımızdan 5 tanesini, teşkilatlarımıza 2'nci bir toplantıda yeniden sorduk" ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu, parti teşkilatlarıyla yapılan istişare görüşmelerinin ardından adayın ortaya çıktığını söyleyerek, "Teşkilatlarımızın tercihleri sonucunda Mahmut Arıkan kardeşimiz, Teşkilat Başkanımız olarak en önde çıktı. Bugün, Yüksek İstişare Kurulu toplantısı yaptık.

Orada arkadaşlarımızın hepsi, Recai ağabeyimiz başta olmak üzere ittifak halinde Mahmut Arıkan'ın bu görevi üstlenmesinin isabetli olacağı kanaati ifade edildi. Başka arkadaşlarımız elbette aday olacaktır, olabilir. Bizim arkadaşlarımızdan edindiğimiz ihtiva genel hatlarıyla bir ittifakın sağlanacağıdır" diye konuştu.
 

Etiketler:
SaadetPartisiAnkaraKaramollaoğlu

DİĞER HABERLER

Fransız okullarına nota
Fransız okullarına nota
14 Temmuz 2024 Pazar
Bozdağ; FETÖ hain oğlu haindir
Bozdağ; FETÖ hain oğlu haindir
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Kadının soyadı değişebilir
Kadının soyadı değişebilir
13 Temmuz 2024 Cumartesi