Saçı yerine önce kalbini değiştirseydi

Saçı yerine önce kalbini değiştirseydi

Oğuz Murat Aci'nin katili Timur Cihantimur ve onu Amerika'ya kaçıran annesi Eylem Tok'un gözaltı görüntüleri ortaya çıkmıştı. Oğuz Murat Aci'nin gözü yaşlı annesi Pervin Aci o görüntüleri izledi, "4 aydır bu anı bekliyordum" dedi. Saçını kestiren ve boyatan Eylem Tok için ise, "Saçını değiştirmiş ama önce kalbini değiştirseydi" sözleriyle tepkisini gösterdi.

Saçı yerine önce kalbini değiştirseydi

1 Mart’ta İstanbul’da, ehliyetsiz kullandığı lüks araçla Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olduğu trafik kazası sonrası önce Mısır’a oradan da ABD’ye kaçan Timur Cihantimur ve annesi Eylem Tok’un 14 Haziran’da Massachusetts eyaletinin Boston şehrinde tutuklanma görüntüleri ortaya çıktı. 14 Haziran sabahı 09:41 sularında polisin olay yerinde hem Tok’u hem de Cihantimur’u kelepçelediği görülüyor. Koyu lacivert renkte kapüşonlu sweat-shirt, gri eşofman altı ve spor ayakkabı giyen Cihantimur, iki yetkili tarafından polis aracına doğru götürülüyor.

Polis arabasının kapısını açan memur, “Nasılsın kardeş” diyerek Cihantimur’u karşılıyor. Bu sırada Cihantimur, çatallaşan bir sesle endişeli bir şekilde, üstünü arayan polis memuruna “Direkt mahkemeye mi gidiyoruz? Direkt mahkeme diyorlar. Gerçekten mi?” diye soruyor. Soruyu cevapsız bırakan memur daha sonrasında Cihantimur’dan bacaklarını açmasını isteyerek iki eliyle göğüsten ayak bileklerine kadar silah ve yasaklı madde araması yapıyor. Üst aramasını bitirdikten sonra Cihantimur’a polis arabasının arka koltuğunu göstererek oturmasını istiyor. Cihantimur’u arabaya koyduktan sonra kapıyı kapatan ve olay yerindeki diğer kolluk kuvvetleriyle konuşan polis, “Karakola gitmiyor muyuz? Federal mahkemeye mi gidiyoruz? Aa, tamam” diyor.

Kolluk kuvvetleri, “Umarım erkenden öğle yemeği yeriz belki oralarda” diye aralarında şakalaşıyor. Bir süre sonra Cihantimur’u kontrol etmeye giden polis memuru, Cihantimur’a “Camı indireyim mi biraz?” diye soruyor. Cihantimur da “Evet, lütfen” diyor.

İNGİLİZ OKULU ÖNÜNDE

Cihantimur’a neden beklediklerini açıklayan polis, başka bir ekip arabasını beklediklerini, daha sonra yola çıkacaklarını belirtiyor. Birkaç dakika sonra başka bir ekiple konuşan polis memuru, “Bir kadın bir de reşit olmayan erkek. İkisini ayrı istiyorlar. Geliyor musunuz? 416 Pond Caddesi. Okulun hemen oradayız” diyor. Tok ve Cihantimur, Boston Uluslararası İngiliz Okulu’nun önünde tutuklanmıştı.

SAÇINI SARIYA BOYAMIŞ

Cihantimur’un görüntülerin bir bölümünde aynı yerde kelepçeli halde tutulan annesi Tok’a “Sende kelepçe var mı? Tamam, tamam. Gördüm, tamam. Sende kelepçe var mı diye sordum” dediği duyuluyor. Yeniden Cihantimur’un bulunduğu araca giderek açık camdan konuşan polis memuru, “Kaç yaşındasın sen arkadaşım” diye soruyor; Cihantimur da “17 yaşındayım” diye cevap veriyor. 12 dakikalık polis kamerası görüntüsünün sonlarına doğru siyah uzun bir elbise ve spor ayakkabılar giyen ve saçları sarıya boyanmış olan Eylem Tok’un bir polis tarafından elleri kelepçeli şekilde yürütüldüğü görülüyor. Beklenen ekip aracı geldikten sonra polis memurları birbirlerine “Görüşürüz” diyor ve görüntü bitiyor.

ACILI ANNE: HAYATLARINA ÇOK GÜZEL DEVAM ETMİŞLER

Oğuz Murat Aci’nin acılı annesi Pervin Aci Kanal D'ye konuştu. Acılı anne şu ifadeleri kullandı: "Aman Allah'ım bu hali çok bekledim 4 aydır bu hali bekliyordum. Oğlumun katillerini böyle görmek beni mutlu etti. Adalet yerini buldu. Hiç düşünmüyorlardı böyle olacağını. Hayatlarına çok güzel devam etmişler. O gülüşleri günlerce gözümden gitmedi. Hala da gitmiyor şimdi de suratı gözümden gitmiyor. Kılık kıyafetini değiştirmiş, önceki kıyafeti yok saçını kestirmiş.
Anne değil katil o, anne olsaydı hem çocuğunu hem benim çocuğumu kurtarırdı. Saç değişmiş ama şuradaki kalp
değişmiş mi aynı. Kalp, önce kalbini değiştirseydi."
 

Etiketler:
CihantimurEylem TokOğuz Murat Acı

DİĞER HABERLER

Fransız okullarına nota
Fransız okullarına nota
14 Temmuz 2024 Pazar
Bozdağ; FETÖ hain oğlu haindir
Bozdağ; FETÖ hain oğlu haindir
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Kadının soyadı değişebilir
Kadının soyadı değişebilir
13 Temmuz 2024 Cumartesi