Saadet Partisi'nde tartışılan ziyaret

Saadet Partisi'nde tartışılan ziyaret

"Büyük Kongre'ye hazırlanan Saadet Partisi, teşkilat yoklamalarını gerçekleştirdi. Buna göre beş isim ön plana çıktı. 

SP (Saadet Partisi)'de Büyük Genel Kongre süreci kritik bir aşamaya ulaştı. Parti içinde gerçekleştirilen temayül yoklamaları sonucunda öne çıkan isimler belirlenmişti. Bu isimlerin arasından ortak bir Genel Başkan adayı gösterilmesi amacıyla Genel İdare Kurulu ve İl Başkanları Toplantısı düzenlendi. Bu toplantıda, yeniden temayül oylaması yapılarak öne çıkan beş isimden birinin ortak Genel Başkan adayı olarak gösterilmesi hedeflendi.

Toplantıya, Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri, Milletvekilleri, Genel İdare Kurulu Üyeleri, İl Başkanları, İl Müfettişleri, Genel Merkez Kadın ve Gençlik Kolları Yönetimleri katıldı ve geniş bir istişare sağlanması amaçlandı. Toplantıda konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, online sistem üzerinden teşkilatlardan alınan isimler sonucunda en çok öne çıkan beş isim arasından yalnızca bir ismin belirlenmesi gerektiğini vurguladı.

Toplantıda, öne çıkan beş isim açıklandı: Saadet Partisi Parti Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, Saadet Partisi Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Mesut Doğan ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Abdullah Ayhan.

İstişareler sürerken geçtiğimiz gün Saadet Partisi Genel Merkezinde Temel Karamollaoğlu Parti'nin çeşitli kademelerinde görev alan, ekrana çıkan, medya ve gençlik kolları çalışmalarının başında yer alan isimleri kabul  etti. Saadet Gündem'in kamuoyuna ilan ettiği görüşme şu cümlelerle ifade edildi; "Saadet Partimizin çeşitli kademelerinde görev alan heyet Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret etti. Heyette yer alan Celal Asiltürk, Salih Turhan, Atik Ağdağ, Abdullah Sevim, Tacettin Çetinkaya, Hasan Hüseyin Öz, Mustafa İriş, Mustafa Kurdaş, Oktay Soran, Bekir Gündoğmuş kongre sürecine ilişkin Genel Başkanımızla görüş alış verişinde bulundular."

Parti içinde ilginç tartışmalara neden olan bu ziyaret, Temel Bey'den sonra "Genel Başkan" olacak isimle ilgili bir ziyaret olduğu  ve Temel Beye etki etmek amacıyla yapıldığı iddia edildi. Bazı yorumcuların heyet hakkında kullandığı dil ve üslup ise parti içi eleştirilerin ve gruplaşmaların boyutunu ortaya koydu. Yıllarca Saadet Partisi içinde mücadelesini samimiyetle veren bu isimlerin yaptığı ziyaret kimleri neden rahatsız etti gerçekten merak ediyoruz?

Saadet Partisi'nde tartışılan ziyaret

DİĞER HABERLER

Fransız okullarına nota
Fransız okullarına nota
14 Temmuz 2024 Pazar
Bozdağ; FETÖ hain oğlu haindir
Bozdağ; FETÖ hain oğlu haindir
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Kadının soyadı değişebilir
Kadının soyadı değişebilir
13 Temmuz 2024 Cumartesi