Özel’den depremzedelere: Kira direnişi başlatacağım

Özel’den depremzedelere: Kira direnişi başlatacağım

Depremzedeler için bu ay son kez kira yardımı yapıldığını söyleyen CHP Lideri Özel, “Büyük bir belirsizlik ve haksızlık var. Türkiye’nin en büyük direnişini kira yardımı için başlatacağım” dedi.

Özel’den depremzedelere: Kira direnişi başlatacağım

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Malatya’da ilk olarak Yazıhan ilçesini ziyaret etti. Yerel seçimlerde CHP’li adayın belediye başkanlığını kazandığı Yazıhan’da düzenlenen halk buluşmasında kalabalığa hitap eden Özel, 6 Şubat 2023 depremlerinde evleri yıkılanlara yapılan kira yardımının bu ay son kez verildiğini dile getirerek şöyle konuştu:

EN BÜYÜK SORUN BARINMA

“Malatya’da 103 bin konut yapacaklarını söylediler, 7 bin 881 konut verdiler. Bir yılda sorunu çözeceklerini söyleyenler, Malatya’da 1.5 yılda 100 kişiden 93’ü sokakta. Barınma sorunu en büyük sorun. Orta hasarlıların yıkılacağını söylediler, herkes kapısını penceresini satıp kendisine katık yaptı, şimdi yıkılmayacağını söylüyorlar. Büyük bir belirsizlik ve haksızlık var. Bu ay son kez kira yardımı yapıyorlar. Türkiye’nin en büyük direnişini kira yardımı için başlatacağım. Sana depremzedeyi ezdirmeyiz. Biz kira yardımını yeniden uzatın dedik ama bize ‘Para bulamayız’ diyorlar. Milyonlarca kişiyi kira yardımından mahrum bırakırsanız, depremzedeler mücadele etmek isterlerse Türkiye’nin en büyük direnişini bu kira yardımı için başlatacağım. Önümüzdeki pazartesi ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcımız, Mehmet Şimşek’e gidip parayı nereden bulabileceklerini gösterecek. 22 yıllık AKP iktidarının yanlışına doğru diyecek halimiz yok. Onların hatasını düzeltmek için onlara yanaşacak halimiz yok. Doğrusunu biliyoruz. Biz zenginlerin yüksek vergi vereceği, az kazananın az vereceği, hiç kazanmayanın hiç vergi vermeyeceği sistemi savunuyoruz.” 

ORMAN YANGINLARINA KOMİSYON

Türkiye’nin orman varlıklarının kaybedilmemesi için konuyu TBMM’ye taşıyacaklarını dile getiren Özel, “2024 yılının teknolojisine, imkânına rağmen bu kadar ciddi zorluklara, bu kadar ciddi hatalara dönüp bakmak gerekiyor. Bu konuyu önümüzdeki hafta Meclis’te gündeme getirip bu konuda komisyon kurulmasını sağlayacağız. Bu meseleye artık Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin el koyması gerekmektedir” dedi.
 

Etiketler:
ÖzgürÖzel, Depremzede, Kira

DİĞER HABERLER

Fransız okullarına nota
Fransız okullarına nota
14 Temmuz 2024 Pazar
Bozdağ; FETÖ hain oğlu haindir
Bozdağ; FETÖ hain oğlu haindir
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Kadının soyadı değişebilir
Kadının soyadı değişebilir
13 Temmuz 2024 Cumartesi