Milli Görüş'ün Yeni Merkezi camiayı birleştirdi

Milli Görüş'ün Yeni Merkezi camiayı birleştirdi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Merkez Külliyesi'nin açılışı yapılırken, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu burada konuşma yaptı.


Milli Görüş'ün Yeni Merkezi camiayı birleştirdi

Pursaklar ilçesinde düzenlenen AGD Genel Merkez Külliyesi'nin açılışı ve AGD Genel Merkez Camisi'nin temel atma törenine Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da, katıldı.

Karamollaoğlu, Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneğinin diğer vakıf ve derneklere kıyasla büyük sorumlulukları sırtladığını belirtirken, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına işaret ederek, "Bunların karşısına sadece ve sadece inançlı olan gençlik çıkabilecek. Milli gençlik, Anadolu gençliği çıkacak, bu müesseselerin önemi burada." dedi.

"İNŞALLAH GENÇLER DAVAMIZI BİR GÜN DÜNYANIN EN ÖNEMLİ DAVASI HALİNE GETİRECEK"

Temel Karamollaoğlu, Dernek ve vakıf üyelerine seslenirken "Bu müessese inanıyorum ki, ideal yeni gençlerin yetişmesine bundan sonra çok büyük katkılarda bulunacak. İnşallah gençler, davamızı bir gün sadece ülkemizin değil bölgemizin de dünyanın da en önemli davası haline getirecek." ifadelerini kullandı.

AGD Genel Başkanı Salih Turhan da derneğin idealleri ve büyük hedefleri bulunduğuna değinerek, "Şu anda açılışını yaptığımız binamız bizim için eskidi. Bundan sonra yeni hedeflerimizi, çalışmalarımızı inşallah icra etmiş olacağız." açıklamasında bulundu.

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Genel Başkanı Recai Kutan da birkaç gün önce Necip Fazıl Kısakürek'in ölümünün yıl dönümü olduğunu anımsatarak, Kısakürek'in "Nakarat" adlı şiirini okudu.

Konuşmaların ardından genel merkezin açılışı yapılırken, caminin temeli de dualarla atıldı.
 

Etiketler:
Karamollaoğlu, AGD, Külliye

DİĞER HABERLER

Fransız okullarına nota
Fransız okullarına nota
14 Temmuz 2024 Pazar
Bozdağ; FETÖ hain oğlu haindir
Bozdağ; FETÖ hain oğlu haindir
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Kadının soyadı değişebilir
Kadının soyadı değişebilir
13 Temmuz 2024 Cumartesi