Erdoğan, Devlet Bahçeli ve Özgür Özel ile bayramlaştı

Erdoğan, Devlet Bahçeli ve Özgür Özel ile bayramlaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile telefonda bayramlaştı.


Erdoğan, Devlet Bahçeli ve Özgür Özel ile bayramlaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile telefonda bayramlaştı. CNN TÜRK Muhabiri Arda Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinin ayrıntılarını paylaştı. Arda Erdoğan, şu bilgileri verdi:

İki lider karşılıklı olarak birbirlerinin hem bayramını hem de Babalar Günü'nü kutladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan telefon diplomasisine sabah Devlet Bahçeli ile başlamıştı. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgür Özel'i aradı ve liderler birbirlerine bayram tebriğinde bulundu. Erdoğan'ın gün içinde diğer siyasi parti liderleri ile de telefon görüşmesi yapması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir önceki bayramda 7 genel başkan ile görüşme gerçekleştirmişti. Bugün o sayı şu saate kadar 2'ye ulaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya liderleri ile de görüşüyor.

BAYRAM DİPLOMASİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede; İslam dünyasının, Gazze’deki İsrail zulmü nedeniyle Kurban Bayramı’nı buruk geçirdiğini belirtti.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şerif’in ve tüm Pakistan halkının Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, BAE VE IRAK DEVLET BAŞKANI İLE BAYRAMLAŞTI

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Muhammed Bin Zayed Al Nahyan ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, işgal altındaki Filistin topraklarında, barış ve huzur içerisinde yaşanan bayramlara kavuşma dileğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı’nın ve tüm Birleşik Arap Emirlikleri halkının Kurban Bayramı’nı da kutladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, Irak Cumhurbaşkanı Abdullatif Reşid ile görüştü. Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam dünyasının en özel günlerinden bayramların bayram tadında yaşanması ve Filistin toprakları başta olmak üzere, İslam alemine huzur, mutluluk ve bereket getirmesi dileklerini iletti. Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Iraklı mevkidaşının ve bütün Irak halkının bayramını tebrik etti.

ERDOĞAN, PRENS SELMAN İLE GÖRÜŞTÜ


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdülaziz El Suud ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, İslam âleminin bu zor zamanlarda birliğinin önemli olduğunu belirtirken, Suudi Arabistan’ı Gazzeli şehit ve yaralı ailelerinden oluşan 1000 kişiyi hac için ülkelerinde ağırlama kararından dolayı tebrik etti.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi’nin ve tüm Suudi Arabistan halkının bayramını kutladı.
 

Etiketler:
Erdoğan, MHP, Bahçeli

DİĞER HABERLER

Fransız okullarına nota
Fransız okullarına nota
14 Temmuz 2024 Pazar
Bozdağ; FETÖ hain oğlu haindir
Bozdağ; FETÖ hain oğlu haindir
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Kadının soyadı değişebilir
Kadının soyadı değişebilir
13 Temmuz 2024 Cumartesi