Cumhur İttifak'ında kriz mi var?

Cumhur İttifak'ında kriz mi var?

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski İyi Parti lideri Meral Akşener, CHP lideri Özgür Özel ve öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile görüşmesinin ardından Cumhur İttifakı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den gelen açıklamayı değerlendirdiği bugünkü yazısında MHP ve AK Parti'nin siyasi ilişkileri üzerine ilginç seçim tarihleri hatırlatması yaptı.

Selvi'nin yazısında hatırlattığı " 3 Kasım 2002 ve 24 Haziran 2018 tarihlerinde yapılan erken seçimleri" iyi hatırlıyoruz. Ancak mesele seçim hatırlatması, Bahçeli'nin seçim startını verdiği gerçeğini unutmadık ama bu hatırlatmanın Selvi gibi iktidara yakın gazeteci tarafından yapılması,  ayrıca CHP'ye ziyaret, Meral Akşener ve Sinan Ateş'in eşi ile yapılan görüşmeler sonrası hatırlatılması düşündürücü. 

Abdulkadir Selvi'nin yazısının zamanlaması üzerinden gidilirse, Ankara'da Ak Parti - MHP İttifakının bazı sorunları var, giderilmeyi bekliyor gibi okursunuz. 

Zaten Selvi'nin de yazısında, "Erdoğan'ın dönüşü bekleniyor" diyerek İspanya ve İtalya ziyaretine vurgu yapıyor.

Selvi'nin hatırlattığı "bu seçimlerin" geçmişte de ittifak içinde olmasına rağmen beraber yürüdüğü siyasi partilerle istişare yapmadan "Bahçeli’nin çağrısı üzerine geldiğine dikkati çekilen" yazısında, “Bahçeli her ne kadar ‘Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da şartlar ne olursa sonuna kadar yanında ve arkasında olacağımızı, kesinlikle yalnız bırakmayacağımızı herkes çok iyi bilmelidir’ dese de bir sonraki açıklamasında erken seçim çağrısı yapmayacağının garantisi yok” görüşünü ifade etti.

Selvi ayrıca, “Peki Ankara’da ‘Eyvah hükümet yıkılıyor. Erken seçime gidilecek’ gibi bir hava var mı Yok. Zaten Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ona izin vermiyor. AKP’de hava MHP ile yaşanan sorunun aşılacağı yönünde. Onun için Erdoğan’ın dönüşü bekleniyor” diye yazdı.


Cumhur İttifak'ında kriz mi var?

DİĞER HABERLER

Fransız okullarına nota
Fransız okullarına nota
14 Temmuz 2024 Pazar
Bozdağ; FETÖ hain oğlu haindir
Bozdağ; FETÖ hain oğlu haindir
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Kadının soyadı değişebilir
Kadının soyadı değişebilir
13 Temmuz 2024 Cumartesi