Ankara'da makul akıl galip geldi!

Ankara'da makul akıl galip geldi!

Fahreddin Koca'nın görevinden ayrılacağının konuşulduğu dakikadan itibaren kendisiyle ilgili bakanlık kulisi yapan mevcut Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci'nin attığı adımlar ters tepti. Külliye, "makul aklı" harekete geçirdi ve kurumu çok sağlıklı bir şekilde idare edebilecek bir isme emanet etti.


Ankara'da  makul akıl galip geldi!

Başken't'te "Makul Aklı"n varlığını bir kez daha gösteren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ayrıca teşekkür ediyoruz. Böylece Başkent bürokrasisinde "kulis yap, makam kap" felsefesinin "geçer akçe" etmediği tescillenmiş oldu. 

Yeni Atanan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul'da il Müdürü olarak görev yaptığı dönemde gerçekten sağduyulu, işbirliğine açık, konulara sarih çözümler getiren bir akademisyen olarak iz bırakmıştı. Kendisine de diyoruz ki; Hayırlı her adımında yanında olacağımızı şimdiden ilan ediyoruz. Milletin ve Devletin hakkını ve hukukunu koruyamayan herhangi bir adım attığında da eleştiriden kaçınmayacağımızı bilmesini isteriz. 

Yeni Sağlık Bakanı, işe önce Sosyal Medya hesabını düzenleyerek başladı.

Hesabındaki İl Müdürü ifadesini değiştirip, "Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı" yazdı. Ardından da ilk mesajını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ederek attı.

Yeni bakan mesajında; " Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın takdirleriyle Türkiye Cumhuriyeti’nin 53. Sağlık Bakanı olarak atanmış bulunmaktayım. Vatanımız ve milletimiz için bu onurlu göreve beni layık gördüğü için Sayın Cumhurbaşkanı' mıza şükranlarımı arz ediyorum. Görevimin gerektirdiği ağır sorumluluğu hakkıyla ifa edebilmek için var gücümle çalışacağım. Allah utandırmasın. Saygı ve hürmetlerimle." dedi.

Ardından hızlıca devir teslim programına yetişmek için Ankara'ya hareket eden Memişoğlu, başarılı bir Sağlık Bakanlığı dönemi geçiren Fahreddin Koca'dan görevi devraldı. 

Yeni Bakan'ın, Bakanlıktaki dedikodu ve güç dengesini sağlamak için acilen Bakan Yardımcıları ve bağlı işlevsel genel müdürlükleri değiştirerek yeni bir heyecan getirmesi, ayrıca göreve geldiği günden bugüne Sağlık Bakanlığında "Fiili Bakan" gibi çalışan ve her gelen Bakan'la Külliye arasında  itibar suikastına sebep olacak bilgiler taşıdığı iddia edilen Bakan Yardımcısı Şuayp Birinci'nin bu dönemde görevine son vermesi bekleniyor.

Türkiye'de "Makul Aklı"n hala siyasetteki canlı varlığının en güzel göstergesi olarak gördüğümüz yeni Sağlık Bakanı Prof. Dr.  Kemal Memişoğlu'na yeni görevinde başarılar diliyoruz.
 

Etiketler:
kemal memişoğlu, şuayip birinci, yeni bakan

DİĞER HABERLER

Fransız okullarına nota
Fransız okullarına nota
14 Temmuz 2024 Pazar
Bozdağ; FETÖ hain oğlu haindir
Bozdağ; FETÖ hain oğlu haindir
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Kadının soyadı değişebilir
Kadının soyadı değişebilir
13 Temmuz 2024 Cumartesi