Adana Platformundan anlamlı çağrı

Adana Platformundan anlamlı çağrı

Bu başarı hikâyesine sahip çıkalım

Başkent Adana Platformundan LGS’de Başarılı olan Gençlere “sahip çıkalım” çağrısı geldi. Adana’yı “başarıyla”, “eğitim ve kültürle” gündeme taşıyacak bu gençlere şehrin tüm unsurlarının sahip çıkması için çağrı yapan Platform, “Adana’yı yarınlara taşıyacak olan bu gençler olacak. Gençliğe sahip çıkarak aslında Şehrin yarınına değer katacak “insan kaynağına” sahip çıkmış olacağız, dedi.

Başkent Adana Platformu Başkanı Fatih Bayhan, Adana’dan LGS sınavında Türkiye 1. seçilerek başarılı olan; Alperen Bozkurt, Bertuğ Kaan Atay, Efe Yiğenoğlu, İrem Büyükdeveci, Mert Samur, Metehan Taşyürek, Tahir Toprak ve Zeynep Üstüngel’e başarılar diledi. Bayhan, yaptığı yazılı açıklamada, “Adana’yı başarıyla gündeme taşıdıkları için öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Ancak asıl teşekkürü onları yetiştiren Öğretmenlerimiz hak ediyor. Ellerinden öpüyorum, dedi.

LGS’de üstün başarıyı yakalayan bu gençlerimizin disiplinli bir çalışma sürecinden sonra bunu elde ettiklerine şahit olduğunu belirten Bayhan, “Bu gençler bir çok fedakarlıklar yaparak bugün hem ailelerinin, hem kendi şahsiyetlerinin hemde Adanamızın gururu oldular. İnşallah yarın ülkemizin gururu olacak hizmetlere, çalışmalara, başarılara imza atacaklar. Buna gönülden inanıyorum. Gençlerimizi fedakârane bir şekilde yürüttükleri çalışmalar nedeniyle bir kez daha tebrik ederken Adana’ya yaşattıkları bu haklı gurur nedeniyle kenti idare edenlere, Oda, STK ve siyasi aktörlere de bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bu gençler tatili hak ettiler, ödüllendirilmeyi hak ettiler, tebrik edilmeyi hak ettiler. Bu gençlere Şehrin sahip çıkmasını bekliyoruz. İş dünyamız eğitim burslarını bu çalışkan çocuklarımıza mazeretsiz şekilde verebilirler, Belediyelerimiz şehrin başarılı bu gençlerini diğer gençlere örnek olsun diye buluşturacağı programlar yapabilirler. Adana Valimiz başta olmak üzere şehrin tüm aktörlerinin bu iyi niyetli çağrıya destek olacağını ümit ediyoruz, dedi.

Başkent Adana Platformu olarak bu çağrıya destek veren tüm aktörleri de kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade eden Bayhan, “Marifet iltifata tabidir. Müşterisiz meta zayidir” diye bir ata sözümüz var. Gençlik bizim geleceğimizdir. Marifetli, başarılı olanları ödüllendirmek gençleri motive edecek, hareketlendirecek yeni ve güzel başarılara imza atmalarına  vesile olacaktır. Anadolu insanı acı’da, dram’da, afette, yangında kenetlenir. Bu güzel kenetlenmeyi başarılarımızda da gösterelim. Şehrin başarıyı yakalamış; iş insanına, siyasetçisine, sanatçısına, kültür insanına da sahip çıkalım. Başarıyı yakalamış gençlerine de sahip çıkalım. Adana’nın duyarlı, diğergam güzel insanlarına gönülden bir çağrı yapıyoruz. Bu gençleri bağrına basan bir şehre dönüşmek Adananın özünde var, dedi.

Adana Platformundan anlamlı çağrı

 

DİĞER HABERLER

4 terörist etkisiz hale getirildi
4 terörist etkisiz hale getirildi
22 Temmuz 2024 Pazartesi
Erdoğan’dan 50. yıl mesajları
Erdoğan’dan 50. yıl mesajları
22 Temmuz 2024 Pazartesi
Erdoğan
Erdoğan'dan KKTC paylaşımı
22 Temmuz 2024 Pazartesi
Timur Cihantimur nakledildi
Timur Cihantimur nakledildi
20 Temmuz 2024 Cumartesi