Sağlık Bakanı İstifa etti, yerine Şaka gibi birinin ismi geçiyor!

Sağlık Bakanı İstifa etti, yerine Şaka gibi birinin ismi geçiyor!

Ankara Dedikoduları adam yemeye birebirdir. Bazende adam taşımaya. Bu örneklerin sonuncusu olmayacak ama bugün akşam akşam Başkent'te olaylar yaşanıyor, kabine değişimini beklerken bir süredir "nazlı bakan" haline gelen Fahrettin Koca'nın görevden affını isteyerek odasını boşalttığı söyleniyor. 


 Sağlık Bakanı  İstifa etti, yerine Şaka gibi birinin  ismi geçiyor!

Ancak daha garip olanı Doç. Dr. Şuayp Birinci'nin giden bakanın yerine gelmiş olma ihtimali. Yahut gelme ihtimali. Şuayp Birinci, Rize'de ambulans doktoruyken Cumhurbaşkanımızın kıymetli Validesi Tenzile Erdoğan'ın muayenesine görevli giderek burada kurduğu diyaloğu taçlandırmasını bilen bir memur olarak başkentte tanındı. Önce Müsteşar Yardımcısı olarak geldi Ankara'ya, bakanlıkta "yetkili" bir isim olarak adını duyurdu. Ancak onun Rize'den gelmiş olması, kurumdaki işleyici informel olarak bozdu. Sağlık bakanlığına hangi Bakan geldiyse "Şuayp Birinci duvarıyla" karşılaştı. Nitekim Fahreddin Koca'yı da göreve geldiği günden beri en zorlayan bürokrat oldu. 

Adını aldırdığı mahkeme kararı nedeniyle haberleştirilemeyen "e-nabız" yazılımıyla Başkentte daha ilginç konularla anılmasına neden olan Şuayb Birinci, "e-nabız" yazılımıyla ilgili süren davasına rağmen davalık olduğu yazılımın asıl sahibi eski Bakan yardımcısını da görevden aldırmayı başardı. Böylece Bakanlıkta artık "hakim bürokrat" konumuna yükselmişti. Ancak yeni kabinede Fahreddin Koca'nın "yeniden Bakan" olarak görevlendirilmesi planını bozmuş olsa da "yetki bende" diyerek Bakanlıkta "güçlü adımlar" atmaya devam etti. 

Sağlık Bakanı Fahreddin Koca gibi bir ismi Külliye'ye taşıdığı dedikodularıyla yıpratmayı ve bezdirmeyi de başardı. Eğer bu istifadan sonra birde "Sağlık Bakanı" olursa Başkentte artık Bürokrasi şunu konuşacak, "dedikodu çıkart, makam kap"...  Çünkü Şuayp bu konuda başarılı bir örnek olarak konuşulacak. Ankara'da sağduyu ve makuliyet devam ediyorsa bu tezgahlarda boşa çıkacaktır. Ancak "makuliyet" devam etmiyorsa vah halimize. 
 

Etiketler:
şuayp birinci, fahreddin koca, sağlık bakanı

DİĞER HABERLER

Fransız okullarına nota
Fransız okullarına nota
14 Temmuz 2024 Pazar
Bozdağ; FETÖ hain oğlu haindir
Bozdağ; FETÖ hain oğlu haindir
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Kadının soyadı değişebilir
Kadının soyadı değişebilir
13 Temmuz 2024 Cumartesi