İsrail Lübnan sınırında gerilim zirvede

İsrail Lübnan sınırında gerilim zirvede

İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırıları 255 gündür devam ederken, dünya gözlerini yeni bir gerilimin patlak verdiği İsrail-Lübnan sınırına çevirdi. Uzmanlar Lübnan'ın güney sınırında yapılacak bir yanlış hesaplamanın daha geniş bir çatışmayı tetikleyebileceği yönünde "çok gerçek" bir risk olduğunu hatırlatırken İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, bugün savaş kabinesini feshetti.


İsrail Lübnan sınırında gerilim zirvede

İsrail medyası: ABD İsrail’e silah kısıtlamalarını kaldıracak

İsrail medyasında yer alan haberde “Blinken söz verdi. ABD İsrail’e silah kısıtlamalarını kaldıracak” ifadeleri kullanıldı.

İsrail ordusu, Refah’ta ticari kamyonları bekleyenlerin üzerine ateş açtı: 8 ölü

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 255 gündür devam ederken, İsrail ordusu, Refah’ta ticari kamyonları bekleyenlerin üzerine ateş açtı. Sağlık yetkilileri, Gazze Şeridi'nde ticari kamyonların geçişi için ayrılan doğu yolunda düzenlenen saldırıda hayatı kaybedenler arasında tüccarların ve sivil muhafızların olduğunu açıkladı.

İsrailli Vekil CNN Türk'e konuştu: İsrail'de birkaç ay sonra erken seçime gidilebilir

İsrailli Vekil CNN Türk canlı yayınında açıklamalarda bulundu: Netanyahu İsrail'in başına gelen en kötü başbakan. 1 senedir karşı olmam arttı. Güvenilecek bir başbakan ve savaş kabinesi istiyoruz. Netanyahu hükümeti savaş hakkında sağlıklı karar alamıyor. İsrail'de birkaç ay sonra erken seçime gidilebilir. Savaş sonrası İsrail ekonomisi çok ağır yara aldı. Şu an ekonomi çok kötü durumda. Düzeltmek çok zor olacak ama biz elimizden geleni yapacağız.
 

Etiketler:
İsrail, Lübnan, Gerilim

DİĞER HABERLER

Kâbus geri geldi
Kâbus geri geldi
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Moskovada Hindistan - Rusya zirvesi
Moskovada Hindistan - Rusya zirvesi
10 Temmuz 2024 Çarşamba
Gürcistan
Gürcistan'a AB şoku
9 Temmuz 2024 Salı