Babacan, Arınç'ın istifası hakkında ne dedi?

Babacan, Arınç'ın istifası hakkında ne dedi?

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Bir zamanlar hizmetkârı olacağını söylediğiniz halkımıza efendi olmaya kalkışıyorsunuz. Bugün sokaktaki hayatla, insanların şikayetiyle, ekonominin gerçekliğiyle, aranızda bağ kopmuş gitmiş. Ama halkımız hatırlıyor. Çünkü hatalarınızın bedelini halkımız ödüyor. Onlar bunu yaşıyor fiilen" dedi.

Babacan, Bülent Arınç'ın istifa getiren açıklaması için de şöyle konuştu:

"Biz hep söylüyoruz adalet, yargı sistemi tutuksuz yargılanmayı esas, tutukluluğu istisna olarak uygulamak zorunda. Aksi halde siz daha çok cezaevi inşa edersiniz bu ülkede. Bunlar çok temel hukuki ilkeler arkadaşlar. Bakın son iki haftadır hükümetin açıklamalarında bir olumlu rüzgar esti değil mi? Herkes dedi ki 'bunların galiba akılları başlarına geliyor. Herhalde hatalarından anladılar.' Ama biz ne dedik, önce ihracata bakmak lazım dedik. Nitekim tutuklu yargılanmayla ilgili konularda şu anda Yüksek İstişare Üyesi olan bir kişinin, kendi şahsi görüşleriyle ilgili bir açıklaması oldu. Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, ne demek? Kafa kafaya verip istişare edeceği tecrübeli bir heyet. Şahsi görüşleri, elinde uygulama gücü de yok ama bakın o açıklamaya bile dayanamadılar. Bir iki kişinin tutuksuz da yargılanabileceğinden söz etti, o kadar."

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER