Akif, Coğrafyamızın duygusunu şiirleriyle taşıyan şairdir!

Akif, Coğrafyamızın duygusunu şiirleriyle taşıyan şairdir!

İstiklal Marşımızın yazılışının 100. yılı kutlamaları çerçevesinde bir dizi hazırlıklar içinde olan Sebilürreşad Dergisi bu kapsamda ziyaretlerine başladı.  


2021 Yılında  İstiklal Marşımızın yazılışının 100. yılı kutlamaları çalışmaları başladı. Bu kapsamda ziyaretlere başlayan Sebilürreşad heyeti Kültür ve Turizm Eski Bakanı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ı ziyaret etti. Ak Parti genel merkezinde gerçekleşen ziyarete Sebilürreşad Genel yayın Yönetmeni Fatih Bayhan, Yayın Kurulu Üyesi Mali Hukukçu Murat Onaran ve Danışma Kurulu Üyesi Halit Şirkan Hatay eşlik etti.  Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Fatih Bayhan, Sebilürreşad'ın yeniden yayın hikayesini anlatarak, "Coğrafyamızın entelektüel hareketi yarıda kalmasın diye Sebilürreşad yeniden yola çıktı. Başmuharririmiz Mehmet Akif Ersoy'un bugüne söyleyeceklerinin altını çizerek, asrın idrakine İslam'ın barış ve esenlik dolu mesajını aktarmaya çalışan dergimiz, bağımsızlık ve istiklal mücadelemizin şiirine de ilk günkü heyecanla sahip çıkmaktadır. Şiirin ilk yayınlandığı dergi olan Sebilürreşad, milli bilincin uyanışa dönüşmesinin de öncülüğünü yapmıştır, dedi. Gelecek yıl marşın 100. yılını dolduracağının altını çizen Bayhan, "Marşımız tüm mazlum coğrafyanın şiiridir. Bu duyguyu diri tutmak ve coğrafyanın bağımsızlık ve özgürlük ruhunu beslemek için bir dizi çalışmalar başlatıyoruz, dedi.Mahir Ünal'da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Mehmet Akif'in bu coğrafyadaki ruh ve duyguyu şiirleriyle bugünlere taşıyan milli bir şair olduğunun altını çizerek, bağımsızlığımızın sembolü marşımızla ilgili genç nesillere verilecek her türlü yeni mesajın bu coğrafyadaki varlığımızı ilelebet payidar kılacak bilince dönüşeceğini biliyoruz. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz, dedi.

Sebilürreşad Genel Yayın Yönetmeni Fatih Bayhan’ın Mehmet Akif Ersoy’un Ailesinin izniyle basılan Safahat’ın yeni baskısının takdim edildiği ziyaret iyi niyet ve işbirliği mesajıyla sona erdi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER