MSB Zeliha Nine'ye neden teşekkür etti!

MSB Zeliha Nine'ye neden teşekkür etti!

Bu bir zaytung haberi değildir. Bu asil milletin içinde halen Kara Fatmaların yaşadığına delildir.
Milli Savunma Bakanlığı resmi twitter hesabından Zeliha Nine'ye teşekkür eden bir paylaşımda bulundu. Teşekkürün mahiyeti nedir diye detaylarına inince gördük ki, 100 yaşındaki Zeliha Nine, Yalova'da mütevazi evinde ördüğü patikleri askerimizin ayakları üşümesin diye ordumuza göndermiş. Ve gönderdiği kargoda da bir mektup bırakmış. Mektubu alan Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri Zeliha Nine'ye ulaştılar ve bu tarihe not düşülecek hadise ortaya çıktı.

Zeliha ninemiz, Mehmetçiklerimiz için gönderdiği mektupta şu ifadelere yer verdi:

"Asker Evlatlarım!
Sizlere selam ve dualar gönderiyorum.
Ne mutlu sizlere Peygamber ocağında görev yapıyorsunuz. Vatan nöbetlerinizle bizler rahat nefes alıyoruz. Size minnettarız. Gönderdiğim bu mütevazi çorapların kusurunu, eksiğini görmeyin. Biliyorum bazıları farklı renklerden oldu, bazılarının motifleri tutmadı, yaşıma bağışlayın. Ama şunu bilin ki besmele ve dua ile ördüm. Allah sizlere halisane vatan hizmeti nasip etsin. Bu çok değerli bir görev. Vatan olmadan İslam üzerine yaşayamayız, özgür kalamayız. Bunun içindir ki Vatanımız, Dinimiz Özgürlüğümüz birbirinden ayrılamaz bir bütün gibidir. Onlara toz bile kondurtmayız, Elhamdülillah. Ben Zeliha nineniz olarak sizlere hep duacıyım. Ayağınıza taş değmesin, ayaklarınız hiç üşümesin. Beni de duanızda bir defa olsun hatırlayınız. Sizleri Allah’a emanet ediyorum. Yüz yaşını aşmış Zeliha nineniz
." 


Savunma Bakanlığı yetkilileri bu önemli ve manidar hadiseyi resmi web sayfasında da paylaştı.
Paylaşımı şu ifadelerle kayda aldılar;

"Onun adı Zeliha Barlas. Yalova’da yaşıyor.

100’ü aşkın yaşına rağmen rengârenk, birbirinden güzel güzel çoraplar örmeye devam ediyor. Bu yaşına rağmen boş oturmayı sevmeyen Zeliha ninemiz, bugüne kadar ördüğü çorapları kendisini ziyarete gelenlere hediye etmiş. Ancak Kovid-19 nedeniyle ziyaretçileri kesilen Zeliha ninemiz, kalan çoraplarını da Kahraman Mehmetçiklerimize göndermek istemiş. Bunun için de oğlu Sayın Cafer Barlas’tan “Oğlum bu çorapları ülkenin en soğuk bölgesinde vatan görevi yapan asker evlatlarıma göndermek istiyorum” diyerek bir mektup yazmasını istemiş. Oğlu Cafer Barlas da annesinin sözlerini kâğıda dökerek hazırladığı mektupları çorapların içine koymuş.

Bizleri duygulandıran Zeliha ninemize Mehmetçiklerimiz adına çok teşekkür ediyoruz. Onun gibi kahraman ve fedakâr büyüklerimizin duaları ve destekleriyle Mehmetçiklerimiz milletimizin emrinde, görevinin başında bu cennet vatanımız için görevini en iyi şekilde yapmaya devam edecek." ifadelerine yer verdi.
 

Etiketler:
zeliha nine, MSB, patik, mektup

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER