Hasan Dağı'nın Zirvesinde Karabağ Mesajı

Hasan Dağı'nın Zirvesinde Karabağ Mesajı

Kendilerine "Milli Görüşçü Dağcılar" adını veren bir grup Milli Görüşçü doğa sever İç Anadolu'nun en büyükleri arasında sayılan Aksaray'daki Hasan Dağı'nın zirvesine tırmanışa geçti. Zirve'de Türkiye bayrağı açarak hem Karabağ'a destek mesajı verdiler, hemde Fransa'nın Peygamber efendimize karşı hadsiz çıkışlarına karşı tepkilerini ortaya koydular. 

Millî Gençlik Vakfı,  Anadolu Gençlik Derneği ve Cansuyu'na mensup "Milli Görüşçü Dağcılar" Hasan Dağının 3200 metrelik zirvesine tırmandılar.

Zirveye Türk Bayrağını diken dağcılar,  Macron başta olmak üzere, Hz. Muhammed (S) ve İslam'a yönelik saldırgan tutumu protesto ettiler. Ezanın ardından zirvede Hz. peygambere salât ve selâm getirdiler. Ayrıca Karabağ'da devam eden savaşı ve mücadeleyi de unutmayan sağcılar Karabağ'daki kardeşlerine de dua ederek zirveden inişe geçtiler. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER